Shadding & Open Fills

wilcom_element_logo_shadingopenfills
Dodaj głębię i kolejny wymiar Twoim haftom. Twórz piękne i bogate wypełnienia kształtów.
Skomplikowane odcienie i otwarte wypełnienia nadadzą Twoim wzorom dodatkowy wymiar i przestrzenność. Łatwy dostęp do narzędzia z menu programu pozwala tworzyć ciekawe efekty wykorzystująć skomplikowane kombinacje ściegów, odstępy, kąty itp.

Odstępy typu „Akordeon”

Zmienia odstępy pomiędzy zwartym ściegiem a otwartym wypełnieniem tworząc swoiste cieniowanie. Efekt ten byłby trudny i czasochłonny w osiągnięciu w ręcznym projektowaniu. Możesz wybrać jeden z ośmiu gotowych efektów, a następnie dostosować gęstość na obydwu krańcach tak, by osiągnąć pożądany gradient.

Mieszanie kolorów

Efekt „Akordeon” razy dwa. Gdy chcesz przejść z jednego koloru w drugi nie musisz tworzyć dwóch gradientów. Użyj tego narzędzia gdy będziesz chciał przejście tonalne, cieniowanie, lub inny ciekawy efekt kolorystyczny. Wystarczy, że podasz który efekt chcesz wykorzystać, odstępy oraz kolory.

Nakrapianie

Tworzy wypełnienie teksturowe za pomocą szwu rozkładając je losowo do granic wypełnienia. Możesz kontrolować każdy aspekt biegu: długość ściegu, odstępy, kąt, odstępy pętli itd. Wielkość i przekształcenia Nakrapiania można dowolnie ustawiać. EmbroideryStudio automatycznie dostosowuje ustawienia Nakrapiania nawet w przypadku zmiany rodzaju ściegu. Zobacz wideo

Wypełnienie krzyżykowe

Jest to doskonała technika wypełniania dużych obszarów o niskiej ilości ściegów – jest perfekcyjna do tworzenia konturów, granic i aplikacji. Możliwość określenia liczby ściegów na cal tkaniny, orientacji ściegu i nici oraz wiele więcej, a wszystko to dostępne z poziomu pojedynczego menu. Zobacz wideo

Efekt „Trapunto”

W projektach z wykorzystaniem cieni i innych zaawansowanych modyfikacji wypełnień układanie ścieżek łączących jest o wiele ważniejsze niż dokładne odległości między ścieżkami. EmbroideryStudio „Trapunto” prowadzi ścieg łączący wzdłuż krawędzi, dzięki czemu nie jest on widoczny w końcowym projekcie. „Trapunto” usprawnia działanie wielu innych narzędzi.